Přeskočit na obsah
Darovaný vztah - Petr Beneš

Darovaný vztah

Stabilní cena

Cenu sledujeme od 11. 8. 2026 a zatím se drží na 169 Kč.

169 Kč

Triton

  • Rychlé doručení
  • Dostupnost skladem

Varianta: Darovaný vztah - Meditace, eseje a kázání o adventu a Vánocích

Darovaný vztah169 Kč
Darovaný vztah - Meditace, eseje a kázání o adventu a Vánocích169 Kč

Meditace, eseje a kázání Petra Beneše zbavují advent a Vánoce stereotypů a mluví o křehkosti, důvěře, vztazích i možnosti nového začátku. Celý popis

Do obchodu

O produktu

Advent bývá zatížen představou, že se musíte ztišit, být laskavější a konečně si ujasnit, na čem záleží. Petr Beneš tuto líbivou představu konfrontuje se světem válek, chudoby a klimatické krize i s osobními nezdary, které sváteční čas často spíš zvýrazní než utiší.

Křehkost není poslední slovo

Soubor meditací, esejů a kázání vychází z křesťanské zvěsti, ale nepopírá bolest člověka, společnosti ani přírody. K jejich křehkosti předřazuje dobrotu a důvěru. Dítě, které se stalo symbolem Vánoc i v pokřesťanském světě, tu představuje možnost nového začátku.

Vztah k sobě, druhým a světu Beneš nepodává jako další výkonový úkol. Chápe jej především jako nabídnutou příležitost a dar, který lze přijmout. Kniha tak míří k čtenářům, kteří hledají promyšlený duchovní doprovod adventem bez popírání současných krizí a každodenních pochybností.

Tip: Podívejte se také na další produkty z kategorie ebook.

Časté otázky

Které tři literární formy Petr Beneš v Darovaném vztahu spojuje?

Meditace, eseje a kázání věnované adventu a Vánocům.

Co v Benešově výkladu symbolizuje vánoční dítě?

Možnost nového začátku uprostřed lidské a společenské křehkosti.

Jak Darovaný vztah chápe vztah k sobě, druhým a světu?

Ne jako náročný výkonový úkol, ale především jako darovanou příležitost.

Vývoj ceny

Podobné produkty

Popis výrobce

Darovaný vztah - Meditace, eseje a kázání o adventu a Vánocích - Petr Beneš

Žádná jiná doba roku není tak zatížena očekáváním a stereotypními představami jako doba adventní a vánoční. Slýcháme, že bychom se měli ztišit, uvědomit si, na čem záleží, být nablízku druhým i sobě samým. Zároveň ale svět nepřestává trpět válkami, chudobou, klimatickou krizí. Trápí nás výčitky svědomí, že se nám vede lépe, a propadáme beznaději, že s tím moc udělat neumíme. V našich osobních životech často naléhavost této doby ještě více obnaží to, co se nám nepovedlo. Křesťanská zvěst nic z toho nepopírá: vychází z faktu křehkosti člověka, světa a přírody, ale předřazuje mu dobrotu a důvěru. Dítě, které je i v pokřesťanském světě symbolem této doby, je obrazem nového začátku. Vztah k sobě, k druhým a ke světu není v první řadě náročným úkolem, ale darovanou příležitostí.

Specifikace

ISBN
978-80-7684-428-5
Jazyk
česky
Žánr
knihy
Autoři
Beneš Petr
Vydání
1
Nakladatel
Nakladatelství Triton s.r.o.
Počet stran
256
Typ produktu
Knihy - paperback
Datum uvedení
2025-10-21

Recenze

Recenze u nás zatím nikdo nenapsal — budete první? Zkusit můžete recenze u partnerských obchodů — dostanete se k nim přes sekci Srovnání cen.

Napsat recenzi

Před zveřejněním si recenzi jen rychle přečteme.

Další oblíbené produkty